sekvoja
2019-10-08 12:58:57

Darželinis pupmedis lot. Laburnum anagyroides

Šiais metais 2019 yra treji metai, kai sode gyvena (auga) darželinis pupmedis, kurį pavyko užsiauginti iš sėklos.

Jokios granatijos ir didelių žinių apie stratifikavimą ir kaip daiginti, sėti medžių sėklas neturėjau. Todėl šiektiek įgijęs teorinių žinių apie tai pasėjau pupmedžio sėklas iš rudenio į vazonelius ir palikau lauke. Taip tikėjausi, kad pati gamta viską atliks už mane ir sėklos sudigs pavasarį. Paveiktos šalčio, bet pabudintos šilumos ir drėgmės - na juk laukinėje gamtoje taip ir vyksta, medžiai barsto savo sėklas ir taip dauginasi, be žmogaus intervencijos į šį gamtos procesą.


Laburnum anagyroides

 


Pavasaris. Sėklos sudygo išties labai gerai lyginant su kitais sėtais medžiais, tai medlievos ir pupmedžiai dygo geriausiai, priežiūros nereikėjo - nes buvo drėgnas pavasaris. Vasarą irgi tik nebent palieti ir viskas arba parišti tuos kurie sparčiausiai auga, kad vėjas per daug netalžytų. Pirmą žiemą jauni pupmedžiai buvo palikti žiemoti lauke, gerai peržiemojo, tik kai kurie šiektiek apšalo.

Pupmedžiai greitai augo manau todėl nes gavo pakankamai drėgmės ir buvo pasodinti į derlingą ir gerą dirvožemį, bet kadangi dar nebuvau pasiruošęs juos sodiniti į nuolatinę vietą - kad pristabdyčiau jų augimą vasaros antroje pusėje mažiau laisčiau nes iki tol jie man sugebėjo pasiekti 1,5 metro aukštį. Šiais antrais metais vasaros pabaigoje - jiems taip nebūdinga, bet vienas iš pupmedžių pražydo. Tai buvo pirmas šio medžio žiedas mano sode. Ir jau laukiu nesulaukiu kai jie visi pradės žydėti, bet teks pakolkas apsišarvuoti kantrybe.

pupmedis
Laburnum anagyroides

Šiektiek apie patį darželinį pupmedį. Pats medelis yra gan įdomus ir išskirtinis nes jo kamienas visada žalias net ir žiemą. Lapai gražūs auga grupėmis po tris žalios matinės spalvos, apačioje šiektiek matosi pūkelių su mažais prielapiais. Pupmedis žydi gausiai ir gana ilgai, sukrauna pailgus žiedynus kurių ilgis virš 10cm. Pats augalas yra nuodingas. Žydi gan ilgai ir gausiai gegužės - biržėlio menesiais. Peržydėjės subrandina pailgas ankštis su sėklomis panašios formos kaip pupelė.

Antrametis pupmedis


Daigynas pavasarį, darželinis pupmedis centre

2020 birželio mėnesio žydėjimas.


Atgal