sekvoja
2020-03-10 06:27:02

Eksperimentas ar įmanoma iš prekybos centre pirktų kankoriežių surinktų sėklų užauginti medelį.

Kalėdiniu laikotarpiu daugelyje parduotuvių buvo galima rasti įvairių kalėdinių dekoracijų, ne išimtis ir įvairių spygliuočių kankoriežiai. Vienuose iš jų buvo gausu sėklų, tai pamaniau juos gerai išpurtyti ir surinktas sėklas pabandyti sudaiginti. Nesitikėjau, kad sudigs, bet sėklos vizualiai atrodė labai gerai ir teikė daug vilties, lyginant su tomis kurias užsisakau iš kai kurių seklų platintojų Lietuvoje.

 

Susirinkau sėklas iš trijų pušų kankoriežių. Gaila tik nežinau kokios pušies rūšies šie kankorižiai. Bet sprendžiant iš jų dydžio, visų dytis tarp 10 ir 15 centimetrų, tai rūšis kuri natūraliai Lietuvoje labai tikėtina, kad neauga. Pradžiai pasodinau kelias sėklas viename vazone, kad patikrinčiau jų daigumą ir ar verta bus sėti visas surinktas sėklas.

Kai pasėtos bandomosios sėklos sudygo pasėjau ir visas likusias. Toks geras daugumas išties nustebino.

Pinus

Po 3 savaičių išsodinau daigelius po vieną ir palikau lauke.
Balandžio antroje pusėje jau pakankamai šilta šiais metais.


Pušys greitai augo ir rudenį, praėjus 6 menesiams, jau buvo virš 10-15 cm. aukščio. Tikiuosi žiemos  šalčius atlaikys, jas kartu su vazonais įkasiau į žemę. Kad sniegas nenulaužtų ar nepaguldytų paramsčiau su pagaliukas iš visų šonų, taip bus apsauga ir nuo vėjo, kad per daug neblaškytų.

Prėjus žiemai viena kita pušelė neišgyveno, bet vis dėlto didžioji jų dalis puikiai peržiemojo. Kurios peržiemojo per šitąjį vegetacijos periodą dar paaugo ir pradėjo formuoti šonines šakas (nuotrauka apačioje). Viršūnėje esantys spygliai intin sultingi ir minkšti.

Atgal