sekvoja
2020-04-03 11:45:55

Perkam sodinukus internetu

Šiemet, 2020 metais, pavasaris kitoks nei įprastai - jau treti metai iš eilės sausas o ir žiemos nebuvo, prūde vandens lygis toks pats koks buvo rudenį. Dar ir koronos virusas (COVID-19) daugiau ar mažiau visus įkalino namuose, todėl turgus ir pavasarinės mugės nebevyksta šiemet ir įsigyti sodinukų kai įprasta buvo anksčiau nėra kaip. Prastas bus pavasaris jei nieko nepasodinsi todėl puiki proga man išbandyti sodinų užsakymą ir pristatymą į namus. Kažkada seniai kai ieškau įvarių augalų savo sodui teko atrasti vitaflora kur galima užsisakyti sodinukus į namus. Pasirinkimas didelis ir net retų augalų. Tai nutariau sau išbandyti. 

Pradedam rinktis:

  • Didžioji pocūgė (lot. Pseudotsuga menziesii) - rašo kad auga grunte ir bus atviromis šaknimis, užsakau 2 vnt., kad tik pritaptų ir prigytų. Man tai labai gražus medis kurio kankoriežiai savotiški - kai pirmą kartą pamačiau vaiksčiodamas Birštone pasakiau sau:  ir aš noriu tokį medį auginti. 


Pocūgės konkoriežiai

  • Japoninė sedula (lot. Cornus kousa) - dėl to, kad sedula ir vaisiai labai įdomūs. Sako kinai labai vertina šį augalą kaip medicininių ar labai naudingą sveikatai augalą. 
 

Japoninės sedulos vaisiai
Japoninės sedulos vaisiai

Kaip ir būtų viskas ko norečiau šiam pavasariui, bet minimalus užsakymas yra 19,99 eurų - manau dėl savaime suprantamų priežasčių. Todėl paieškas tęsiu ir ieškau naujų sodo gyventojų.

  • Glotnioji gudobelė (lot. Crataegus laevigata), 3 metai- labai gražiai ir puošniai žydi, kai jos žydi Druskininkuose jų nepastebėti neįmanoma. 
  • Šilauogės (lot. Vaccinium corymbosum Patriot)
  • Himalajinė pušis (lot. Pinus wallichiana), 3 metai.

Krepšėlis jau nemenkas, šiam kartui pakaks. Užsakius po 2 dienų gavau laišką, kad užsakymas buvo peržiūrėtas ir priskirtas pristatymo laikas: numatomas pristatymas po dviejų savaičių. Viskas belieka sulaukti savo augalų.

Po savaitės gaunu elektroninį laišką kad užsakymo pristatymas nukeliamas dviems savaitėmis, teks dar palaukti, bet tikiuosi nenutiks taip kad karantinas baigsis greičiau nei pristatys pavyks pristatyti užsakytus augalus.

Gauti sodinukai tvarkingai supakuoti ir atkeliavo sveiki iš pirmo žvilgsnio.Atgal